O mnie

psycholog konsultacje online

Mam na imię Martyna. Jestem psychologiem , mamą wymarzonego synka oraz macochą nastolatka. W trakcie urlopu wychowawczego założyłam blog mama-psycholog.pl, aby dzielić się swoją wiedzą i codziennymi doświadczeniami w roli mamy. Opowiadam o tym, jak wiedza z zakresu psychologii pomaga i przeszkadza w macierzyństwie, a także o tym, co się dzieje, gdy teoria boleśnie zderza się z praktyką.

W trakcie konsultacji pomagam rodzicom zmagać się z codziennymi wyzwaniami i trudnościami w wychowaniu dziecka. Radzę, jak zmierzyć się np. z odpieluchowaniem, dziecięcą złością i agresją, problemami z apetytem, a także rozwiewam wątpliwości związane z rozwojem dziecka. Oferuję profesjonalną rozmowę w przyjaznej i nieoceniającej atmosferze.

W swojej pracy inspiruję się ideami rodzicielstwa bliskości, metodą self-reg i porozumienia przez współpracę. Bliska mojemu sercu jest także koncepcja poszanowanie wzajemnych granic w rodzicielstwie, głoszona przez Jespera Juula.

Nie przywiązuję się jednak sztywno do żadnej koncepcji, uważam, że żadna metoda nie jest dobra na wszystko. Nie ma dwóch takich samych sytuacji, do każdej należy podejść indywidualnie, aby wypracować rozwiązanie optymalne dla danej rodziny.

Pasjonuję się zdrowym odżywianiem i jego rolą dla samopoczucia człowieka. Kocham podróże.

Gdzie można mnie zobaczyć i usłyszeć:

Pytanie na Śniadanie: Co dzieje się w mózgu dziecka podczas całusa od mamy?

Dzień dobry TVN: Czy mężczyźni stresują kobiety bardziej niż dzieci?

Mamma Mia: Jak poradzić sobie z trudnym dzieciństwem? (15:45)

Radio Kielce: O dzieleniu roli matki i dziecka:

StoMonet.pl: Podcast o wprowadzaniu dzieci w świat finansowy i trudnych emocjach, związanych z pieniędzmi.