Czy to pierdzi? – recenzja

czy to pierdzi? okładka

U każdego kilkulatka nadchodzi taki etap rozwoju poczucia humoru, kiedy kupa, pupa i gluty to największy hit.
Rodzice zwykle nie przepadają za tą fazą, są nią zażenowani, nie do końca wiedzą jak reagować.
Tymczasem humorystyczne zainteresowanie fizjologią u dziecka to dobry moment, żeby troszkę tą fizjologię i u siebie, i u dziecka odczarować.

Naturalna fizjologia

Wszak są to sprawy, które są zupełnie naturalne, dotyczą nas wszystkich i nie warto robić z nich kolejnego tematu tabu. Warto jednak zwracać uwagę, że nie wszędzie takie żarty są wskazane, choć nie oczekujmy też, że dziecko od razu takie wyczucie załapie.
Jeśli jednak u naszego dziecka trwa akurat faza na żarty o kupach, pupach i glutach, a one nie należą do naszych ulubionych (co jest dla mnie akurat dość zrozumiałe) można spróbować spotkać się pośrodku. Znaleźć sposób, aby interesujący temat dla dziecka się pojawiał, ale w formie, którą jesteśmy w stanie zaakceptować.

Czy to pierdzi?

Dlatego dzisiaj gorąco polecam Wam książkę Nicka Caruso i Danii Rabaiotti, pt. 'Czy to pierdzi’ (Wydawnictwo Insignis). Książka w ciekawy i humorystyczny sposób traktuje temat fizjologii zwierząt. Jednocześnie, ku mojemu zaskoczeniu, okazała się tak wciągająca, że aż czułam zawód, że Ignacy poszedł spać i musimy zostawić resztę lektury na następny dzień Można się przy niej zarówno pośmiać, jak i dowiedzieć czegoś nowego o niesamowitym świecie przyrody.
A jak u Was przebiega/przebiegała 'fizjologiczna’ faza poczucia humoru?  Podziel się tym w komentarzu.

Dziękuję za Twoje odwiedziny na mojej stronie! Chcesz być na bieżąco? Polub mój profil na Facebooku lub Instagramie i nie przegap żadnego wpisu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *